blog

Dlaczego warto pisać blog?

Blog to przyjemna i nowoczesna forma zapisywania swoich myśli i dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami. Nie musimy już pisać tylko do szuflady. Pamiętnik w formie zeszytu odłóżmy na bok. Obecnie możemy w łatwy i prosty sposób spisywać swoje myśli na tablecie, laptopie czy komórce bezpośrednio na swoim blogu. Blog można praktycznie założyć w kilka sekund. Możemy wybrać dowolną „skórkę”, czyli gotowe szablony grafiki lub stworzyć własną, ale wymaga to włożenia sporego wysiłku. Dlaczego warto pisać blogi? Czy jest to dobry pomysł? Jakie mamy do dyspozycji blogi i o czym możemy na nich poczytać?

Obecnie blogi rosną jak grzyby po deszczu. Każdy chce założyć swojego bloga. Dzielić się w ten sposób swoimi myślami, doświadczeniem, poradami. Blogi są też miejscem wirtualnych spotkań ludzi zainteresowanych konkretną tematyką. Można poradzić się w konkretnych sprawach i uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania. Posty na blogach są często komentowane. Możemy podzielić się także myślami i podyskutować na konkretny temat bezpośrednio pod wpisem. Nie musimy już wchodzić i logować się na forach internetowych, gdzie tak naprawdę nie mamy pewności kto pisze komentarze i jaka osoba siedzi po drugiej stronie. Blog jest bardziej osobisty i zazwyczaj wiemy kto go pisze. Po drugiej stronie ekranu siedzi konkretny człowiek, który nie dosyć, że opisuje siebie to także dzieli się z nami doświadczeniami.

Jakie blogi są najchętniej czytane?

Lubimy czytać różne blogi. Oczywiście ich tematyka zależy od naszego hobby, od naszych zainteresowań. Na blogi wchodzimy też spontanicznie, gdy szukamy jakiejś konkretnej odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Na blogi kulinarne wchodzimy jak potrzebujemy szybkiego i sprawdzonego przepisu na przekąski, bo niedługo przyjdą niezapowiedziani goście. Na blog sportowy gdy chcemy się dowiedzieć czy w naszej okolicy odbędzie się w najbliższym czasie jakiś bieg lub poradzić się co zrobić z naciągniętym ścięgnem w łydce. Także blogi przyrodnicze i podróżnicze są świetną dawką informacji. Gdy jedziemy w konkretne, jeszcze nie znane nam miejsce na świecie, warto poczytać o przygodach i poznać dobre rady od ludzi, którzy już tam byli. Obecnie blogi traktujemy jako źródło wiedzy, która pochodzi wprost z doświadczenia osoby piszącej blog.

Ale co z blogami modowymi?

Znaczącą część blogów stanowią te o modzie, odzieży, blogi o biżuterii, okraszone stylizacjami blogerek i blogerów. Lubimy się chwalić i pokazywać swoje osiągnięcia. Osiągnięcia także z zakresu własnych stylizacji. Młodzi ludzie, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, zakładają swoje blogi, gdzie piszą o ciuchach, o dodatkach do odzieży, tworzą relacje z pokazów mody, fotografują i rzucają swoje codzienne i okazjonalne stylizacje. Poddają się ocenie innym, przyjmują często na bark krytykę, zarówno tą pozytywną i konstruktywną, ale także są niemiłe i nawet wulgarne odzewy. Żeby prowadzić blog, każdy, nie tylko ten modowy, trzeba mieć silny charakter i osobowość. Mamy przecież świadomość, że może go przeczytać każdy, i każdy może skomentować.

Blog jest świetną formą komunikowania się ze społeczeństwem. W dobie internetu i coraz słabszych relacji na żywo między ludźmi poszukujemy pewnych nowoczesnych form wypowiadania się i spisywania naszych poglądów. Blog może założyć każdy, w każdym wieku i może ponieść się fantazji na każdy temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *