krzyżyki męskie

Krzyżyki męskie – czy lubią je nosić mężczyźni?

Mężczyźni coraz bardziej lubią nosić biżuterię. Jeszcze kilka lat temu, w Polsce, było nie do pomyślenia, że facet może ubrać męską bransoletkę lub naszyjnik. Widzieliśmy to tylko w filmach. Obecnie nie jest to czymś co nas porusza i zaskakuje. Przyzwyczailiśmy się do widoku eleganckich panów, który w gustowny sposób komponują dodatki biżuteryjne do stroju.  Celebryci, kolorowe magazyny modowe, blogi i internetowe portale o modzie zachęcają mężczyzn do poszukiwania własnego stylu i eksperymentowania z modą. Widzimy na męskich szyjach łańcuszki o różnych splotach, krzyżyki męskie, linki kauczukowe, a na nadgarstkach szerokie, skórzane bransolety.

Czy moda na biżuteryjne dodatki trwa? Czy mężczyźni na co dzień noszą męską biżuterię? Czy lubią krzyżyki męskie zawieszone na łańcuszkach? Co poza tym jeszcze ich kręci? Już za chwilę, już za moment odpowiemy na te pytania. Panowie pokochali biżuterię stosunkowo niedawno. Jeszcze 15 lat temu nie było w naszym kraju mody na tego typu dodatki. Związane to było w dużym stopniu z brakiem ich w sklepach. Obecnie mają w czym wybierać. Sklepy internetowe oferują szeroki wybór różnych rodzai biżuterii począwszy od zawieszek, bransoletek, obrączek, po łańcuszki i krzyżyki męskie.

Czy krzyżyki męskie są w modzie?

Krzyżyki zawsze były i będą noszone przez panów. Jest to bardzo klasyczna ozdoba i często wybierana spośród szerokiej oferty męskiej biżuterii. Można wybierać te klasyczne o prostych kształtach i te nowoczesne zdobione w różny sposób. Krzyżyki męskie wykonywane są z wielu rodzai metali. Najbardziej popularne wśród mężczyzn są te ze srebra i stali nierdzewnej 316l. Te ze srebra coraz częściej przegrywają w rywalizacji z tymi ze stali jubilerskiej. Srebro coraz częściej czernieje, śniedzieje, a biżuterię ze srebra trzeba czyści, co wcale nie jest takie proste.  Krzyżyki ze stali są praktyczne w użytkowaniu i na długo zachowują swój piękny wygląd. Często noszone są przez mężczyzn pod koszulką, przy ciele i ważne jest, żeby nie uczulały. To właśnie stal chirurgiczna jest hipoalergiczna i z powodzeniem można nosić ją w kontakcie ze skórą na co dzień. Nie powinniśmy mieć obaw, że spowoduje jakiekolwiek uczulenie, ponieważ nie uwalnia związków niklu do naszego organizmu. Wyroby ze stali również nie rdzewieją i można się w nich kąpać. Stal 316L łączy się także z innymi metalami oraz materiałami, takimi jak karbon, drewno, cyrkonie, kamienie, tytan czy ceramika. Dzięki temu uzyskiwane są nowoczesne formy. Obecnie coraz częściej łańcuszek z krzyżykiem mężczyźni eksponują na zewnątrz, co stanowi elegancką ozdobę na co dzień.

Na czym nosi się krzyżyki męskie?

Krzyżyki męskie oraz inne zawieszki można zawieszać na łańcuszkach, na regulowanych sznurkach, na kauczuku lub rzemieniu. Czarne sznurki bawełniane oraz łańcuszki męskie najczęściej stanowią bazę pod wisiorki. Obecnie łańcuszki możemy zakupić w różnych splotach. Są te klasyczne takie jak figaro, ankier, singapur czy bizantyjski, oraz te nietypowe, jeszcze nie posiadające swoich nazw własnych. Zawsze trzeba pamiętać o jednej podstawowej zasadzie, żeby dopasować grubość łańcuszka do wielkości zawieszki. Nie wygląda estetycznie duży i długi krzyż zawieszony na bardzo cienkim łańcuszku. Także kolor wisiorka i łańcuszka dobierzmy o odpowiednich odcieniach. Nie mogą się zbytnio różnić kolorem. Obecnie można wybrać łańcuszek dwukolorowy, srebro-złoty, wówczas krzyżyk również może być cały w srebrnym kolorze z dodatkowymi złotymi zdobieniami.  Jeżeli chodzi o długość łańcuszka lub rzemienia, to jaki wybierzemy zależeć będzie od naszego gustu. Można zawieszki nosić blisko szyi, ale także opuścić je na klatkę piersiową.

Krzyżyki męskie to ozdoba klasyczna. Obok spinek do mankietów i zegarka są najczęściej kupowane przez panów. Stanowią też świetny pomysł na prezent dla mężczyzny. Można zakupić krzyżyk z łańcuszkiem ozdobiony indywidualnym grawerem. Będzie to dobry upominek na gwiazdkę, komunię lub bierzmowanie. Sklepy internetowe oferują szeroką gamę wyrobów ze stali nierdzewnej 316l. Są one jednocześnie w  przystępnej cenie. Jest zatem w czym wybierać.

Komentarze o: “Krzyżyki męskie – czy lubią je nosić mężczyźni?

  1. Lubię nosić krzyżyk, Co prawda mam swój jedne ulubiony i jakoś go w ogóle nie ściągam. Od czas do czasu wymieniam łańcuszki, bo takie co miałem ze srebra to mi zczerniał i nie estetycznie wygląda.

  2. No pewnie, że krzyzyki lubią nosić chłopacy. Zresztą żyjemy w katolickim społeczeństwie, a ludzie lubią nosić znaki wiary swojej. Krzyżyk na łańcuszku to jedna z nich. Ja mam kulka par łańcuszków z krzyżykami, i zawsze noszę jeden na stałe, tej z pierwszej komunii świętej, a inne zakładam od święta.

  3. Teraz mamy takie czasy, że wszystkie symbole wiary są mają wielką moc. Dla osób wierzących tzw. chrześcijanie, krzyż, krzyżyk to ważny znak i większość osób nosi go blisko serca. Ja osobiście lubie takie ozdoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *