szpilki do marynarki

Szpilki do marynarki – nowy trend

Udostępnij

Męskie akcesoria to coraz chętniej noszone przez Panów dodatki do odzieży. Wśród nich królują bransoletki, zawieszki, spinki do mankietów, ale także szpilki do marynarki. Te ostatnie to zdecydowanie nowy trend w męskiej modzie.

Szpilki do marynarki, przypinki, buttony to biżuteria, która całkiem niedawno pojawiła się w męskich stylizacjach. Ozdoby tego typu mogą mieć kształt typowych przypinek zakończonych krótkim bolcem lub kształt szpilki zakończonej skuwką. Mogą być wykonane z różnych materiałów, począwszy od ozdobnych tkanin, filców, tworzyw sztucznych, po piękne odlewy z metali. Przypinki to dyskretny, ale przyciągający wzrok gadżet. Ożywi każdą marynarkę, sweter lub kamizelkę.

Szpilki do marynarki – mały szczegół ma znaczenie

Przypinki i szpilki do marynarki warto odpowiednio zgrać z naszym ubiorem i okolicznościami w jakich będziemy je nosić. Oczywiście znajdziemy te, które będą idealne na wypad ze znajomymi do pubu, jak również na wesele czy do pracy. To dyskretny drobiazg za pomocą którego, nawet do najbardziej formalnego ubioru, każdy mężczyzna może przemycić odrobinę swoich zainteresowań i pasji. Obecnie w sklepach internetowych można znaleźć szpilki wykonane ze stopów metali. Jest to najbardziej nowoczesna forma szpilek męskich. Są eleganckie i modne, w formie różnych motywów. Wśród nich każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Czaszki, jelenie, samoloty, jaszczurki, muchy, bohaterzy ze Star Warsów – tutaj wszystko jest możliwe. W ofercie sklepów z męskimi akcesoriami można znaleźć szpilki bardziej romantyczne – idealne dla kochliwych mężczyzn gotowych do miłosnych podboi. Szpilki w kształcie kwiatków wykonane z tkanin to drobiazg idealny na wesele lub studniówkę.

Szpilki do marynarki i przypinki – kiedyś i dziś

W drugiej połowie XX. w. w Polsce, w butonierce marynarki noszono buttony mające określoną symbolikę. Przypinki oznaczały kiedyś przynależność do określonych grup społecznych, symbolizowały walkę w klasą rządzącą lub solidarność z określoną grupą społeczną. W czasach komunistycznych przypinano do klapy marynarki zwykłe oporniki wykręcane np. z radia. Taki gest oznaczał sprzeciw wobec grupy rządzącej. Ale początek mody na ozdoby wkładane do butonierki sięgają początków XX w. Były popularne we Francji. Wówczas noszono raczej żywe kwiatki. Dzisiaj zwyczaj ten widujemy tylko na ślubie i weselu. Na co dzień mężczyźni noszą coraz częstej świetnie wykonane, dyskretne i eleganckie szpilki do marynarki, które dodają indywidualnego charakteru i stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *