męski różaniec

Męski różaniec jako modny naszyjnik

Motywy religijne wnikają zarówno do męskiej jak i do damskiej mody. Bluzki z krzyżami, artystyczne grafiki z medalikami, symbole chrześcijańskie – te i wiele innych możesz zobaczyć w ubiorze i dodatkach biżuteryjnych. Biżuteria męska to strefa, gdzie znajdziesz nie tylko tradycyjne krzyżyki na łańcuszku, ale także ekstrawaganckie modele naszyjników w postaci różańca. Męski różaniec – to właśnie o nim dzisiaj napiszemy.

Męski różaniec to przede wszystkim modny dodatek do odzieży. Oczywiście osoby religijne, potrzebujące „narzędzia” do odmawiania modlitwy w formie różańca, mogą go tak też traktować. Jest to w pełni użyteczny różaniec również pod tym względem. Jednak dzisiaj skupimy się na jego ozdobnej funkcji i roli w męskiej modzie.

męskie różańce dla mężczyzn
męskie różańce dla mężczyzn

Męski różaniec na szyję – wzbudza emocje

Obecnie naszyjniki męskie przybierają różne formy. W ofertach sklepów z męską biżuterią możesz znaleźć męskie łańcuszki o przeróżnych splotach tj. ankier, królewski, nonna lub tradycyjną pancerkę i figaro. Naszyjniki męskie to także tradycyjne stalowe zawieszki w dowolnym kształcie. Wśród naszyjników znajdziemy również te bardziej kontrowersyjne, czyli wspomniane już różańce. Dlaczego kontrowersyjne? Ponieważ wzbudzają skrajne emocje. Czasami ciężko jest zrozumieć, że symbole religijne to nie tylko klasyczny krzyżyk schowany skrupulatnie pod koszulką. Warto wyeksponować symbole w które się wierzy i pokazać je innym, a gdy dodatkowo przybierają nowoczesne i fajne formy to dlaczego nie? Do takich dodatków należy właśnie naszyjnik różańcowy. Chcesz zasięgnąć więcej informacji odnośnie naszyjników różańców zajrzyj na blog sklepu z męską biżuterią zubiro.com: https://zubiro.com/blog/naszyjnik-rozaniec-jako-meska-bizuteria

Nowoczesne naszyjniki różańce – modny dodatek do odzieży

W sklepach internetowych z męską biżuterią znajdziesz ciekawe i nowoczesne formy różańca. Ciekawe modele znajdziesz tutaj: https://zubiro.com/naszyjnik-rozaniec. Nie są to tradycyjne różańce jakie widujesz w sklepach z dewocjonaliami. To piękne, solidne i masywne łańcuchy na szyję. Wykonane ze stali jubilerskiej, która jest odporna na działanie wody, nie rdzewieje, nie śniedzieje jak bywa to ze srebrem i nie traci swojego blasku podczas użytkowania. Do tego jest hipoalergiczna i nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Taki naszyjnik różaniec możesz swobodnie nosić do t-shirtu i rozpiętej koszuli.

różaniec dla mężczyzny z krzyżykiem
różaniec dla mężczyzny z krzyżykiem

Jakie różańce naszyjniki są obecnie modne?

Srebrne, złote lub złoto-srebrne? To jaki Ty wybierzesz zależy przede wszystkim od Twoich preferencji co do koloru i noszonych ubrań. Jeżeli chodzi o same różańce to tutaj masz szeroki wybór. Każdy różaniec ozdobiony jest innym detalem, który może przybierać różną postać. Może być to klasyczny, gładki krzyżyk z miejscem na grawer, ale może być to krucyfiks, ręka kościotrupa lub nabój. Masz w czym wybierać.

Jak widzisz, naszyjnik różaniec to nie tylko rzecz pomocna w odmawianiu modlitwy. To także fajny i nowoczesny dodatek do męskich stylizacji. Możesz z powodzeniem wybrać ten, który wpadł Ci w oko i połączyć go ze swoim ulubionym łańcuszkiem lub zawieszką w formie kła lub nieśmiertelnika.

Komentarze o: “Męski różaniec jako modny naszyjnik

  1. Ach, ten różaniec z ręką jest świetny! No odważna ozdoba, bo to przecież sporo gorliwych katolików wśród nas i mogą to różnie odebrać. Mi osobiście się podoba.

  2. Całkiem fajna sprawa z różańcami. Akurat szukam na komunię dla chłopaka jakiegoś ciekawego upominku, jak dodatek a nie główny prezent i myślę,że taki różaniec, no może nie ten z kościotrupem i ręką, ale z tradycyjnym krzyżykiem pod grawer może być fajnym pomysłem.

  3. Piękne te różańce WOW ten z ręką kościotrupa faktycznie robi wrażenie. Mi się ten z nabojem też podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *