Złoty łańcuszek z krzyżykiem dla chłopaka

Złoty łańcuszek z krzyżykiem dla chłopaka

Krzyże męskie na łańcuszkach to w ostatnim czasie jedna z najbardziej poszukiwanych ozdób biżuteryjnych. Na męskich szyjach i klatach widzimy łańcuchy z dużymi krzyżami w kolorze złotym, czarnym lub srebrnym. Mogą być ciekawym urozmaiceniem każdej męskiej stylizacji. Ale czy złoty łańcuszek z krzyżykiem dla chłopaka to dobry pomysł na co dzień? Kiedy nosić taką ozdobę i na jakie okazje?

Jeszcze kilkanaście lat temu złoty łańcuszek z krzyżykiem dla chłopaka kojarzył nam się z prezentem podarowanym z okazji przyjęcia kościelnych sakramentów. Każdy młody chłopak otrzymywał go na Pierwszą Komunię Świętą lub Bierzmowanie. A jak jest dzisiaj? Czy ten kto nosi naszyjnik z krzyżykiem otrzymał go na prezent? Czy może jest to ozdoba, którą obecnie mężczyźni kupują sami sobie?

Złoty łańcuszek z krzyżykiem dla chłopaka to nowoczesna męska biżuteria

Prezent od matki i ojca chrzestnego to nadal coś co istnieje i ma się dobrze. Najczęściej to właśnie krzyżyk na łańcuszku jest pożądanym podarunkiem i taki też darowany jest na prezent. Ale dzisiaj odkryjemy nieco inne oblicze złotego łańcuszka z krzyżykiem. Potraktujemy go jako nietuzinkową i interesującą ozdobę biżuteryjną.

Były takie lata w naszej historii modowej kiedy to mężczyźni skrupulatnie chowali łańcuszek z krzyżykiem pod białą podkoszulkę. Nie eksponowali tej biżuterii na zewnątrz i traktowali jak coś bardzo osobistego. Dzisiaj jest inaczej. Męskie duże krzyże na grubych łańcuchach zdobią stylizacje. Widzimy nisko opuszczone na klatce piersiowej, w nowoczesnych kształtach, przyzdobione cyrkonią lub brokatem. Zdecydowanie można powiedzieć, że krzyżyki to jeden z ciekawszych motywów w męskiej biżuterii.

Złoty łańcuszek z krzyżykiem dla chłopaka

Krzyżyk złoty, czarny a może srebrny?

To jaki wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji co do danego koloru. Niezależnie od tego, każdy krzyżyk znajdziesz w różnych kształtach. Możesz wybierać wśród prostych, nowoczesnych, fikuśnych, stylizowanych na stare, wykonanych z gwoździ lub imitujących konary drzewa.

Srebrne krzyżyki dla mężczyzny

Srebrne krzyżyki to zdecydowanie klasyka. Są bardzo często wybierane. Taki krzyżyk zawiesić możesz na łańcuszku kulkowym lub dobrać do niego jeden z łańcuchów o bardziej nietypowym splocie np. pancerka, figaro, królewski lub w kostkę. Srebrny łańcuszek z krzyżykiem ozdobić możesz także indywidualnym grawerem w postaci tekstu lub skromnej grafiki. Będzie to dodatkowa ozdoba, która sprawi, że krzyżyk będzie jedyny w swoim rodzaju.

Czarne krzyżyki dla chłopaka

Czerń w biżuterii też w ostatnich czasach przybrała na sile. Szczególnie męska biżuteria pokochała czarny kolor. Widzimy męskie czarne zawieszki, grube czarne łańcuchy na męskich szyjach. Czarne krzyżyki męskie to także nietuzinkowa i pożądana męska biżuteria. Duży, czarny krzyż, ozdobiony łańcuchem o pięknym splocie będzie idealnie komponować się z niedużym nieśmiertelnikiem i drobnym łańcuszkiem zawieszonym bliżej szyi.

złoty krzyżyk męski

Złoto jest piękne. Biżuteria złota zdecydowanie przyciąga wzrok. Ci co kochają błyskotki wiedzą o co chodzi. Złoty łańcuszek z krzyżykiem dla chłopaka to biżuteria na specjalne wyjścia. Na założenie takiego łańcucha możesz pozwolić sobie gdy wychodzisz na imprezę i luźne spotkania towarzyskie. Jedno jest pewne, nie należy go zakładać na biznesową kolację lub wytworną galę.

Reasumując, złote krzyżyki na łańcuszku to wyjątkowa biżuteria dla mężczyzny. Ciesz się modą, kombinuj, twórz własne zestawy. Dobieraj krzyżyki do łańcuszków i zestawiaj je z innymi wisiorkami. Idzie wiosna, więc pora na zdecydowane odświeżenie swojej garderoby. Do dzieła!

  1. Ładne te krzyżyki męskie. Chyba kupię swojemu chłopakowi na prezent. Zauważyłam, że krzyżyki sprzedajecie z łańcuszkiem kulkowym? Czy trzeba go dodatkowo zakupić?

  2. Właśnie szukam złotego łańcuszka, ale szerokiego bardzo. Mam już kilka modeli właśnie ze stali jubilerskiej, noszą się spoko, co prawda jeden ma już chyba z osiem lat i zaczyna po woli na brzegach wychodzić srebrny kolor, ale był używany całkiem mocno. Jak dla mnie biżuteria ze stali chirurgicznej jest spoko i o wiele tańsza od złota. Bo tak prawdę mówiąc to po co komu obecnie złoto, w razie wojny się nim nie najesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *