biżuteria

Biżuteria – czy mężczyźni ją noszą?

Biżuteria to coś, co gości praktycznie w każdej szafie kobiety. A właściwie nie szafie, a specjalnym kuferku, w którym nie może zabraknąć miejsca na pierścionki, łańcuszki, zawieszki, bransoletki, kolczyki i innego rodzaju dodatki. Coraz częściej jednak mężczyźni poddają się tej modzie i wybierają spośród wielu dodatków na przykład bransoletki skórzane. Cieszące się sporym uznaniem, bowiem w swoich charakterze na tyle uniwersalne, by dobrać je na różne okazje. Wciąż jednak pozostające ciekawym i oryginalnymi, by każdy mężczyzna mógł poczuć się wyjątkowo.

O ile kobieta, które ma na sobie sporo błyskotek nie będzie źle widzianą, o tyle mężczyzna, który zacznie przewyższać ilością biżuterii chociażby swoją partnerkę, raczej nie zostanie dobrze odebrany. Pojawia się zatem pytanie, na jaką okazję na taki dodatek może pozwolić sobie mężczyzna, w jakiej ilości i, jak dobierać, by całość była gustowną i „smaczną”, a nie kiczowatą. Biżuteria to dodatek podkreślający nasz styl, a nie dominujący w naszym ubiorze. Szczególnie dotyczy to właśnie Panów.

Jaka biżuteria na jaką okazję?

Przede wszystkim należy pod uwagę wziąć okazję, na jaką planujemy zakupić dany dodatek. Bransoletki skórzane idealnie nadają się do codziennych stylizacji. Są stonowane i gustowne. Na tyle uniwersalne, by wpasować się w klimat stylizacji casualowych, jak i nieco bardziej eleganckich czy nawet sportowych. Niekoniecznie jednak dodadzą gustu i wyrafinowania ubiorowi weselnemu bądź wybranemu na duże uroczystości, w gronie znanych i cenionych osób. Kolejna kwestia to ilość. I tu warto kierować się starą, ale zacną zasadą, że co za dużo to niezdrowo. Wprawdzie bransoletki skórzane można dostać w różnych wykonaniach, grubościach stąd niekiedy założenie dwóch nie będzie źle widzianym. Jeśli jednak wybrana bransoletka jest dość pokaźną, wyrazistą i przyciąga uwagę, to z pewnością wystarczy jedna jej sztuka na nadgarstku. Zbyt duża ilość w przypadku zarówno bransoletek, jak i innych męskich dodatków oraz akcesoriów z biżuterii sprawia wrażenie, że komuś brak gustu i wyczucia.
Zdania, co do tego czy mężczyzna w ogóle powinien pozwalać sobie na coś więcej, aniżeli zegarek oraz obrączka, ewentualnie sygnet, są podzielone. Jedni tolerują męskie dodatki, inni je uwielbiają uważając, że to doskonały sposób na wyrażenie siebie i podkreślenie swojego charakteru. Znajdzie się i ta grupa osób, dla której wszelkiego rodzaju męska biżuteria kojarzyć się będzie z odmiennym preferencjami. Jeśli jednak wybrany dodatek będzie pasował do całości, wyróżni się pod względem skromności, ale pozwoli danej stylizacji dodać nieco wyrafinowania, to z pewnością pośród szerokiego grona zostanie dobrze odebranym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *