Biżuteria ze stali chirurgicznej

Biżuteria ze stali chirurgicznej dla kobiet i mężczyzn

W ostatnich kilku latach furorę robi biżuteria ze stali chirurgicznej 316L. Jeszcze kilkanaście lat temu w salonach jubilerskich była praktycznie dostępna biżuteria wykonana tylko i wyłącznie ze srebra i złota. Dzisiaj możemy wybierać w różnorodnych materiałach takich jak ceramika, wolfram, tytan, mosiądz czy właśnie stal nierdzewna. Postęp w technologii i odkrycie nowych stopów metali napędza rynek jubilerski. Firmy prześcigają się we wprowadzaniu nowości. Powstają także sklepy specjalistyczne tylko i wyłącznie z biżuterią ze stali jubilerskiej.

Biżuteria ze stali chirurgicznej to nie tylko kolczyki do przekłuwania ciała, ale także nowoczesne formy takie jak bransoletki, naszyjniki, kolie, łańcuszki. Ze stali wytwarza się zarówno biżuterię męską, jak i damską. Ale to właśnie mężczyźni pokochali ją za szereg zalet.  Obecnie nie wyobrażamy już sobie życia bez stalowych ozdób. Srebro coraz częściej nam czernieje ze względu na coraz większe zanieczyszczenie naszej atmosfery dwutlenkiem siarki, złoto jest drogie, a inne metale uczulają. Przyjrzyjmy się zatem z bliska biżuterii ze stali chirurgicznej 316L.

Zalety i wady biżuterii ze stali chirurgicznej

Stal 316L jest stopem żelaza z niklem, chromem, manganem i innymi pierwiastkami. Potocznie jest nazywana stalą nierdzewną, jubilerską, chirurgiczną lub inox. Ma szereg zalet, a do najważniejszych możemy zaliczyć jej nierdzewność. Stal 316l jest stalą odporną na działanie korozji. Nie rdzewieje pod wpływem wody ani złych warunków atmosferycznych. Stal tworzy powłokę pasywną z tlenków chromu, która chroni stal przed korozją. Powłoka ta jest cienka, ale bardzo trwała i ma zdolności do samoodtwarzania się pod wpływem dostępu powietrza. Zatem nawet uszkodzona stal nam nie zerdzewieje. Kolejną ważną zaletą stali jest jej hipoalergiczność. Co prawda stal 316L posiada w swoim składzie nikiel, który to właśnie u większości osób wywołuje reakcje uczuleniowe, ale akurat stal o symbolu 316L nie uwalnia związków niklu do organizmu. Mogą ją bezpiecznie nosić alergicy. Biżuteria ze stali chirurgicznej nie rdzewieje, nie uczula, a dodatkowo nie śniedzieje tak jak srebro, nie łamie się, nie kruszy i przez długi czas potrafi utrzymać swój blask. W razie konieczności można ją zmatowić lub wypolerować. Jeżeli chodzi o wady stali to praktycznie ich brak. Można jedynie przyczepić się do tego, że nie jest to metal należący do rodziny szlachetnych i nie stanowi żadnej wartości inwestycyjnej jak srebro czy złoto.

Jaką biżuterię ze stali noszą mężczyźni, a jaką kobiety?

Obecnie nie dziwi nikogo fakt noszenia przez mężczyzn biżuterii. To właśnie tą stalową pokochali faceci. Biżuteria ze stali chirurgicznej jest obecnie dostępna praktycznie u każdego jubilera i w sklepach internetowych z biżuterią. Wykonuje się z niej bransoletki męskie, które łączy się z naturalną skórą lub kauczukiem, naszyjniki męskie i dyskretne zawieszki, łańcuszki stalowe o różnorodnych splotach, kolczyki i obrączki. Asortyment męskiej biżuterii jest szeroki. Kobiety również mogą wybrać coś dla siebie. Zazwyczaj biżuteria stalowa to proste i klasyczne kształty bez zbędnych zdobień. Ale dziewczyny preferujące błyskotki surowe, proste i eleganckie na pewno znajdą dużą ofertę kolczyków, pierścionków i łańcuszków o nietuzinkowych splotach.

Grawerowanie na stali chirurgicznej 316L

Bezpośrednio na biżuterii ze stali chirurgicznej można wykonać grawer metodą laserową. Nie niszczy to w żaden sposób stali i nie spowoduje, że w wygrawerowanym miejscu będzie rdzewieć. Ze względu na dużą precyzję lasera można na stali odtworzyć nawet skomplikowaną grafikę. Taka grawerowana biżuteria może stanowić ładny i elegancki podarunek dla ukochanej osoby.

Jak widać biżuteria ze stali chirurgicznej będzie odpowiednia zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Jest praktyczna w codziennym użytkowaniu, w łatwy sposób można ją wyczyścić mydłem i zwykłą wodą. Nie trzeba jak w przypadku srebra martwić się o czernienie i śniedzenie. Można w niej pływać, uprawiać sport, nosić zarówno do eleganckiego jak młodzieżowego stroju.

Komentarze o: “Biżuteria ze stali chirurgicznej dla kobiet i mężczyzn

  1. Spoko ja lubię biżu ze stali, a jestem kobietą. Czasami mam dość tych różnych świecidełek, duperelek z plastiku, i wolę coś surowego i męskiego założyć. A co, faceci już weszli w spódnice czy spódnicospodnie, a my nie możemy sobie na biżuterię męską pozwolić?

  2. ja tam lubię laski w porządnej biżuterii. Na pewno fajne i godne polecenia są kolczyki piny, które to w szczególności dla mężczyzn są przeznaczone. Ja noszę też skórzane bransoletki, są mega!

  3. tak ja tez lubię skórzane bransoletki. Praktycznie w sklepach dla facetów można je dostać lub takich z metalowymi akcesoriami. czasami znajdzie się taki model unisex który pasuje i dla faceta i dla kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *