męska biżuteria

Moda przełamuje tabu – męska biżuteria

Jeszcze do niedawna, o ile w ogóle można było mówić o biżuterii dla mężczyzn, to w ogólnospołecznej świadomości, istniała ona głównie jako atrybut charakterystyczny dla pewnych subkultur, głównie młodzieżowych. Męska biżuteria to był zdecydowanie temat tabu.

Złote i srebrne łańcuchy zwisające z szyi gwiazd hip-hopu, nieśmiertelniki i pancerki ozdabiające nienaturalnie umięśnionych mężczyzn w dresach, czaszki na sygnetach i łańcuszki z takimi samymi przywieszkami u metalowców, te wszystkie i wiele innych, męskich ozdób, budzą dziś, zdecydowanie pejoratywne skojarzenia. Jednakże obecnie, stereotypy te zaczynają powoli tracić na znaczeniu.

biżuteria męska nieśmiertelniki

Biżuteria męska podkreśla charakter

Coraz więcej młodych, wykształconych, odnoszących sukcesy na polu zawodowym i prywatnym, mężczyzn zaczyna sięgać właśnie po biżuterię. Znacznie lepiej, niż ich dziadkowie i ojcowie rozumieją oni jak wielki wpływ na ich życie ma ich wygląd i stworzony przez nich wizerunek.

Wbrew przekonaniom, mężczyźni, niemal na równi z kobietami, doceniają wartość biżuterii, dotychczas jednak większość z nich obawiała się posądzenia o zniewieścienie, lub kojarzenia z pewnymi subkulturami. Moda i tym razem pomogła przełamać tabu i wyzwolić się z ograniczeń.
bransoletki ze skóry dla mężczyzn

Mężczyźni, których oglądamy na wybiegach, w reklamach, na bilbordach, czy w czasopismach mają na sobie biżuterię. Podkreśla ona ich męskość, charakter i styl. Wyróżnia ich z tłumu, staje się synonimem sukcesu i klasy. Nie jest tylko elementem pożądanym, ale wręcz koniecznym.

Męskie bransoletki w roli głównej

Dużym powodzeniem cieszą się obecnie wszelkiego typu bransoletki męskie. Noszą je panowie w każdym wieku. Nastolatki, mężczyźni w kwiecie wieku, a nawet starsi wiekiem panowie. Obok ulubionego zegarka często zauważyć można koraliki, kauczukowe lub skórzane paski. Na męskich nadgarstkach dzieje się dużo. Odpowiedni dobór dodatków obecnie nie jest już skomplikowaną sprawą. Dzięki portalom społecznym, stylizacjom i poradom stylistów dobór dodatków stał się łatwy i przyjemny.

męskie bransoletki skórzane

Nieśmiertelniki, zawieszki, bransoletki – od wyboru do koloru

Bez problemu można wybrać ulubiony model. Bransoletki można nosić jako pojedynczą ozdobę lub zestawić ją z innymi i w ten sposób stworzyć swój własny ulubiony zestaw. Bransoletki to jednak nie wszystko. Widzimy w męskich stylizacjach także piękne i nowoczesne zawieszki i nieśmiertelniki wykonane ze stali nierdzewnej. Czarne, w połysku lub w macie. Proste lub bardziej skomplikowane kształty w 3D. Wilki, pistolety, kły i naboje – tego nie może zabraknąć w szafie żadnego współczesnego mężczyzny.

Na zakończenie dodajmy jedno: męska biżuteria przeszła dużą metamorfozę na przełomie ostatnich lat. Nie ma tutaj ograniczeń ani dylematów. Bez wątpienia możesz nosić to co Ci się podoba. Baw się modą, noś to co chcesz i ciesz się kolorami na co dzień. Wybieraj wśród: nieśmiertelników męskich, sygnetów, kolczyków, obrączek i męskich bransoletek. Odzież i dodatki są po to, by urozmaicać sobie codzienny ubiór i wnosić odrobinę koloru w nasze codzienne, zapracowane życie.

Komentarz o: “Moda przełamuje tabu – męska biżuteria

  1. Muszę przyznać, że osobiście lubię jak mężczyzna ma coś na ręce lub na szyi. Być może niektórym nie będzie to odpowiadać, ale ja jako kobieta to lubię. Mówcie co chcecie, biżuteria jest OK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *