przerwa w brwi przerywana brew

Przerywana brew lub ogolona brew u nastolatków – co to znaczy?

Przerywana brew – symbol buntu nastolatków?

Zapewne część z was zauważyło modę związaną z brwiami u nastolatków, a mianowicie ich nietypowe golenie. Nastolatki zaczęły robić tzw. „przerwy” w brwi. Wycinają żyletką lub maszynką do golenia małe paski w brwiach. Mogą być to linie proste lub wycięte pod pewnym kątem. Mogą być wykonane na jednej z brwi lub na dwóch. Nie jest to nowy trend. Tego typu „moda” na golenie brwi powraca co jakiś czas.

Twoja córka ma wyciętą w ten sposób brew? Zastanawiasz się co to znaczy? Twój syn zgolił ją całkowicie lub do połowy? Eksperymenty z brwiami u Twojego dziecka są obecnie na topie?

Nie martw się, bo jest to tylko przejściowa moda. Moda jak każda inna i pewnie za jakiś czas zniknie lub przekształci się w coś innego. Pamiętacie Edytę Bartosiewicz i jej podwójne brwi? Ha, ma je do dzisiaj! To jest jej znak rozpoznawczy.

Fanki Edyty szybko to podłapały i też starały się „wyhodować” i wyskubać brwi w taki kształt. Nota bene nie było takie łatwe 🙂 Kto próbował ten wie. Szczególnie w latach dziewięćdziesiątych, kiedy to królowała moda na bardzo cienkie brwi. Powiedzmy szczerze, obecnie nastolatki poszły na łatwiznę. Wyciąć mały kawałek brwi jest prosto.

Edyta-Bartosiewicz-brwiźródło zdjęć: https://www.instagram.com/edyta_bartosiewicz_official/

Przerywana brew – znaczenie

Oczywiście podtekstów i znaczeń co do wycinania brwi jest sporo. Bunt młodzieńczy, chęć bycia zauważonym, „halo! Jestem tutaj”, spójrz na mnie, mam deprechę, jestem przygnębiona – to właśnie chce powiedzieć przebywający razem z Tobą pod dachem nastolatek. Kiedy dzieciaki wchodzą w wiek buntu, robią przeróżne rzeczy tylko po to, by być zauważonym. Jeżeli jednak chodzi o brwi to jest to w dużej mierze zwyczajna moda wykreowana przez influenserów na insta, tik toku lub FB.

Przerwa w brwi może być jedna, ale można też zrobić sobie ich kilka. Niestety przerywane brwi nie pasują każdemu. Jest to dokładnie tak jak z piercingiem, kolorem włosów czy fryzurą. Zatem warto przed wykonaniem sobie przerwy w brwiach zastanowić się czy jest to ten właściwy krok. Po wykonaniu takiej stylizacji brwi można wyglądać co najmniej creepy (z ang. przerażająco).

A i jak wszyscy to robią to nikt Cię do tego nie zmusza. Pamiętaj to tylko moda, która niebawem minie, a Ty możesz zostać z „popsutą” brwią, która nie za szybko odrośnie.
przerywana-brew-co-to-znaczy

Rodzice, wycięcie brwi to zabieg o wiele lepszy niż przekłuwanie ciała. Nie wściekaj się od razu na córę lub syna. To tylko brew, która za miesiąc lub kilka tygodni odrośnie. Zawsze Twoje dziecko mogło przyjść z przekłutą brwią i kolczykiem ozdobionym czaszką lub głową wilka. Widzisz, od razu jest lepiej 🙂
___________________________________________________________________

Jak wyciąć ładnie przerwę w brwi?

Przed wygoleniem kawałka brwi możesz zrobić sobie próbę „na sucho”. Nie łap od razu za maszynkę do golenia! Wytnij z plastra do opatrywania ran (te materiałowe, kupione w aptece są zazwyczaj w kolorze cielistym) mały kawałek i naklej sobie na brew w miejscu gdzie chciałbyś mieć wycięcie. Zobaczysz czy będzie Ci to pasować. Jeżeli widzisz, że ten zabieg zeszpeci Twój wygląd zrezygnuj z tego pomysłu. Jeżeli zatem uważasz to za wspaniały pomysł użyj do tego damskiej mini golarki, która jest precyzyjna i wykonasz nią zabieg bez problemu.

Komentarz o: “Przerywana brew lub ogolona brew u nastolatków – co to znaczy?

  1. Moja córa ma do połowy ogolone brwi, wygląda to fatalnie, no ale to nastolatka, więc nic do siebie nie przyjmuje. Jeszcze odnoście piercingu nie mówi, ale ło matko, czekam aż się zacznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *