spinki do koszuli

Spinki do koszuli jako klasyk wśród biżuterii

Moda męska w ostatnich latach przeżywa renesans. Widać to zarówno w magazynach modowych, telewizji, wśród celebrytów, jak również na naszych polskich ulicach. Faceci coraz chętniej eksperymentują z modą i dodatkami do odzieży. Chcą wyglądać modnie i elegancko. Inspirowani blogami o męskiej modzie chętnie chodzą po sklepach, wybierają gustowne ubrania i akcesoria, które urozmaicą ich strój. Od całkiem niedawna także spinki do koszuli powracają do męskich stylizacji. Nie jest to ozdoba przeznaczona tylko na wyjątkowe okazje, ale także możemy ją zobaczyć u mężczyzn eleganckich na co dzień.

Kiedyś spinki do koszuli były zakładane wyłącznie na ślub, wesele czy bal maturalny. Były tak eleganckie, że nie sposób ich było wkomponować w codzienny męski strój. Ale czasy się zmieniają. Raz zakupione i założone nie wciskajmy gdzieś głęboko do szafy. Spróbujmy je ubrać także do pracy, na kolację z narzeczoną czy rodzinne spotkanie. Warto je pokochać i przyzwyczaić się do nich także na co dzień. Można je przecież ubrać do ulubionej koszuli i marynarki. Nie koniecznie muszą być połączone z garniturem, muszką i krawatem.

Jakie spinki do koszuli nosi się współcześnie?

Już nie tylko te klasyczne kształty są dostępne w sklepach. Jubilerzy i sklepy internetowe oferują nam szeroką gamę kształtów i kolorów. Kiedyś można było dostać tylko te tradycyjne w prostokącie, walcu czy kwadracie, delikatnie ozdobione nacięciami w formie pasków lub z połyskującą cyrkonią. Obecnie wybór jest zdecydowanie większy. Już nie zdziwią nas spinki w kształcie noży szefa kuchni, taksówek, rękawic bokserskich. Także młodzi mężczyźni mają szerokie pole do popisu. Mogą zakupić spinki w postaci Szturmowców z Gwiezdnych Wojen, Transformersów, Batmanów, Spidermana czy innych ulubionych bohaterów z filmów lub gierek. Są to modele przeznaczone dla młodych chłopaków. Okazji do założenia spinek jest więcej niż tylko ślub. Warto się do nich przekonać również podczas imprez rodzinnych, biznesowych spotkań, w pracy i na imprezie ze znajomymi.

Spinki do koszuli z grawerem.

Spinki do koszuli można także w łatwy sposób spersonalizować. Piękny grawer w formie inicjałów lub ulubionej grafiki będzie świetnym pomysłem na prezent. Obecnie na stali, srebrze lub mosiądzu bez problemu możemy wykonywać nawet skomplikowane grawery. Za pomocą laserowego grawerowania można nanieść na biżuterię także obrazek narysowany przez nas własnoręcznie na kartce papieru. Elegancko opakowane spinki, indywidualny grawer, karteczka z dedykacją i elegancki prezent gotowy.

Z jakich metali wykonuje się spinki do koszuli?

Spinki do koszuli wykonuje się obecnie z różnych stopów metali. Możemy zakupić te ze srebra, stali nierdzewnej, mosiądzu czy złota. To jakie my wybierzemy zależeć będzie oczywiście od zasobności naszego portfela. Do tych bardziej praktycznych w użytkowaniu na co dzień zaliczyć możemy te wykonane z mosiądzu i stali nierdzewnej. To tego są przystępne pod względem ceny i nie musimy ograniczać się do jednej pary. Stal nierdzewna dodatkowo będzie odpowiednia dla alergików, ponieważ nie uwalnia związków niklu, jest też nierdzewna i nie zaczernieje nam tak jak popularne srebro. Obecnie w sklepach internetowych możemy dostać także spinki wykonane z materiału, sznurka, ale są to modele mniej eleganckie.

Jak widać wybór wśród spinek do koszuli jest szeroki. Możemy mieć te w klasycznym kształcie, jak też te nietypowe. Mogą je nosić starsi panowie, jak również młodzież. Warto je polubić także na co dzień, ponieważ zdecydowanie dodają mężczyźnie stylu i elegancji.

Komentarz o: “Spinki do koszuli jako klasyk wśród biżuterii

  1. Ja zazwyczaj swojemu mężczyźnie kupuję spinki do mankietów na prezent. jest to taki mały podarunek z którego mój facet jest zawsze zadowolony, ale on to nosi spinki bardzo często nie tylko na wesele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *