splot królewski

Splot królewski – łańcuszek męski

To zwłaszcza mężczyźni upodobali sobie ten splot łańcuszka. Nie jest to raczej splot spotykany w damskich stylizacjach, ani używany przy wyrobie kobiecej biżuterii. Zapewne dla wielu z nich również przypadł by do gustu. Ale obecnie łańcuszki królewskie i bransoletki o królewskim splocie przeznaczone są przede wszystkim dla Panów. Splot królewski jest piękny i elegancki oraz pożądany jako męski dodatek do ubioru.

Mężczyźni coraz chętniej noszą łańcuszki męskie. Lubią je ubierać jako samodzielną ozdobę, szczególnie te o większej gramaturze, albo nosić jako bazę pod zawieszki i krzyżyki. Spośród tych najbardziej popularnych trzecie miejsce za splotem figaro i pancerką zajmuje właśnie splot królewski. Wygląda on na bardzo skomplikowany i masywny, ale świetnie układa się na szyi.

Łańcuszki męskie o splocie bizantyjskim

Splot w swojej strukturze jest dość skomplikowany. Składa się z ogniw w kształcie okręgów i każde kółeczko przechodzi przez cztery kolejne tworząc nasycony przepychem wzór. Obecnie splot królewski doczekał się wielu kombinacji i wykonuje się go również z ogniw kwadratowych i podłużnych. Dla podkreślenie tego pięknego wzoru często łańcuszki męskie wykonuje się z różnokolorowych elementów np. przeplatane złote i srebrne ogniwa. Łańcuszek o tym splocie ładnie układa się na szyi, nie zagina się i nie plącze. Częściej jest wykonywany w wersji masywnej o szerokości 4-8mm. Może mieć przekrój okrągły lub kwadratowy.

Skąd nazwa splot królewski?

Na splot królewski jest kilka określeń, które używane są zamiennie m.in. splot bizantyjski, klatka dla ptaków, Byzantine Chain, splot Etrusków, Byzantine weave czy Ptasie Gniazdo. Nazwa kojarzy nam się od razu z przepychem i ozdobnym nasyceniem. Jednocześnie przywodzi nam na myśl Cesarstwo Bizantyjskie. Ale czy to skojarzenie jest odpowiednie? Tak naprawdę nie wiadomo jakie są początki tej nazwy i kiedy zaczęto jej używać, ale wiemy jedno, że ten splot zdecydowanie można porównać z bizantyjskim przepychem.

Łańcuszki o splocie królewskim można nosić osobno bez żadnych zawieszek. Jest to łańcuszek sam w sobie dodający stylizacji odpowiedniego stylu. Do tych cieńszych splotów można sobie pozwolić na dołączenie krzyżyka lub medalika. Splot królewski zdecydowanie podkreśli Twój nowoczesny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *