splot pancerka

Splot PANCERKA – jaki to splot?

Łańcuszki noszone są przez mężczyzn z chęcią i coraz częściej pełnią funkcję ozdobną niż praktyczną. Jeszcze do niedawna faceci nosili je pod koszulką tylko i wyłącznie jako bazę pod zawieszki, krzyżyki lub inne osobiste wisiorki. Dzisiaj moda idzie do przodu i łańcuszki o różnych splotach traktowane są również jako urozmaicenie ubioru. Zakładamy je okazjonalnie, ale także na co dzień, do pracy, na uczelnię lub na spotkanie ze znajomymi. Splot pancerka to jeden z tych klasycznych i najchętniej wybieranych splotów.

Sploty łańcuszków można wymieniać w nieskończoność. Jest kilka podstawowych i najbardziej popularnych. Splot pancerka należy właśnie do nich. Można dostać zarówno naszyjniki jak i bransoletki wykonane w tym wzorze. Jest on bardzo solidny i wytrzymały, dlatego najbardziej polubili go faceci. Można dostać w sklepach internetowych z męską biżuterią łańcuszki o różnych grubościach i wykonane z różnych metali. Są łańcuszki cienkie o średnicy 1mm, jak również bardzo grube 2cm. Ostatnio furorę robi biżuteria ze stali nierdzewnej, która jest o wiele fajniejszym w codziennym użytkowaniu metalem niż srebro. Nie czernieje, nie uczula, nie śniedziej i przez długie lata nie traci blasku.

Skąd się wzięła nazwa splot pancerka?

Można powiedzieć, że każdy, chociaż raz lub dwa razy w życiu, słyszał lub widział ten splot. Wśród wielu rodzai łańcuszków bez problemu mógłby go rozpoznać. Jest tak popularny, że nie zabraknie go w ofercie żadnego salonu jubilerskiego. Jest to bardzo prosty i charakterystyczny splot. Wykonany jest z połączonych ze sobą jednakowych ogniw. Ogniwa są spłaszczone od góry, tak, że przypominają pancerz. Stąd się właśnie wzięła nazwa PANCERKA. Przypomina odporny na zgniecenia pancerz. W klasycznej wersji pancerki, którą potocznie nazywa się „żyletka”, ogniwa mają kształt okrągły lub lekko owalny. Są zeszlifowane na brzegach pod odpowiednim kątem, żeby elegancko odbijały światło.

Splot pancerka kiedyś i dziś

Współcześnie projektanci biżuterii prześcigają się w tworzeniu przeróżnych wariacji pancerki. Można dostać łańcuszki polerowane na wysoki połysk, matowe i satynowe, które wpadają w bardziej surowy i jednocześnie męski klimat, zdobione wzorkami lub nacięciami. Ogniwa także mogą mieć rożne kształty. Można spotkać pancerkę o ogniwach kwadratowych lub prostokątnych. Coraz bardziej pożądane stają się łańcuszki o splocie pancerki soczewkowej. Jest to zdecydowanie bardziej solidna i grubsza wersja pancerki. Ma charakterystyczne nacięcia, rowki wzdłuż ogniwa. Splot pancerka wykorzystywany jest często w tworzeniu biżuterii męskiej. Ze względu właśnie na odporność na zerwanie i uderzenia. Łańcuszki męskie noszone są przez panów jako samodzielna ozdoba eksponowana na zewnątrz lub jako baza pod krzyżyk czy nieśmiertelnik. Te bardziej osobiste wisiorki mężczyźni noszą pod koszulką, a ozdobę stanowi jedynie łańcuszek w obrębie koszuli lub T-shirtu.

Łańcuszki męskie to świetna ozdoba i bardzo tradycyjna męska biżuteria. Mężczyźni noszą je z chęcią i często wybierają te klasyczne i popularne sploty, takie jak pancerka czy figaro. Będą odpowiednie zarówno do noszenia na co dzień, jak również na okazjonalne wydarzenia i imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *